Sojusz Lewicy Demokratycznej

image_intro_alt

Branża transportowa potrzebuje pomocy państwa

W następstwie epidemii koronawirusa branża transportowa, w szczególności firmy zajmujące się zbiorowym przewozem osób, boją się o swoją przyszłość, a wiele z nich stanęło na skraju bankructwa. Ze względu na brak ruchu lokalnego (dzieci nie jeżdżą do szkół, dorośli do pracy, brak turystów) przewoźnicy ograniczyli kursy bądź całkowicie je zawiesili. Skutkiem tego jest brak przychodów, przy jednoczesnej konieczności pokrywania kosztów.

Do tej pory państwo dofinansowywało przejazdy ulgowe, jednak w chwili obecnej brak jest podstaw do dofinansowań. Bez utrzymania dotacji na dotychczasowym poziomie firmy te nie dadzą rady przetrwać. Rząd nawołuje do przewoźników o zatrzymanie taboru oraz niezwalnianie pracowników, nie dając przy tym odpowiedniego wsparcia finansowego. Aby zachować płynność finansową, firmy te potrzebują właściwej pomocy ze strony państwa.

Biorąc powyższe pod uwagę poseł Andrzej Szejna złozył w tej sprawie interpelację poselską kierujac do ministra infrastruktury następujące pytania: 

1. Jaką jeszcze, poza dotychczasową, zamierza Pan Minister uruchomić pomoc dla branży transportu zbiorowego?

2. Czy Pan Minister planuje utrzymanie dotowania firm transportu zbiorowego, bez dotychczasowego sposobu rozliczeniowego? Jeżeli tak, to w jaki sposób?

 

Zdjęcie: https://pl.freepik.com/darmowe-zdjecie/mloda-kobieta-jest-ubranym-chirurgicznie-maske-plenerowa-przy-autobusowa-przerwa-na-ulicie_7686963.htm#page=1&query=autobus&position=20

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Sojusz Lewicy Demokratycznej przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością Sojuszu Lewicy Demokratycznej, w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Sojusz Lewicy Demokratycznej, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...
Polityka prywatności | Polityka cookies © 2019 Sojusz Lewicy Demokratycznej. Projekt i wykonanie: Hedea.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem